Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECW-FG2J475KA
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP FILM 4.7UF 10% 630VDC RADIAL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$3.0685
$3.0685
10
$2.4757
$24.757
50
$2.12933
$106.4665
100
$1.931255
$193.1255
500
$1.436077
$718.0385
1000
$1.33703
$1337.03
2500
$1.287516
$3218.79
5000
$1.262759
$6313.795
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Automotive; High Frequency, Switching |
| Height - Seated (Max) | 1.299" (33.00mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | 1.083" (27.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.240" L x 0.689" W (31.50mm x 17.50mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | ECWFG |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 141V |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 4.7 µF |
| Features | High Temperature |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ECW-FG |