ECW-FG70105KA
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECW-FG70105KA
Descrizione:
CAP FILM 1.0UF 700VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.728" (18.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.240" L x 0.374" W (31.50mm x 9.50mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series ECWFG
Voltage Rating - DC 700V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1 µF