ECW-FG70155K
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECW-FG70155K
Descrizione:
CAP FILM 1.5UF 700VDC RADIAL
In magazzino : 289
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.240" L x 0.413" W (31.50mm x 10.50mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series ECWFG
Voltage Rating - DC 700V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1.5 µF