Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECW-FG80355J
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP FILM 3.5UF 800VDC RADIAL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$2.926
$2.926
10
$2.36835
$23.6835
50
$2.0672
$103.36
100
$1.8088
$180.88
500
$1.378146
$689.073
1000
$1.205882
$1205.882
2500
$1.16281
$2907.025
5000
$1.119746
$5598.73
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Automotive; High Frequency, Switching |
| Height - Seated (Max) | 1.142" (29.00mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | 1.083" (27.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.240" L x 0.531" W (31.50mm x 13.50mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | ECWFG |
| Voltage Rating - DC | 800V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 3.5 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ECW-FG |