ECW-FG80355JA
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECW-FG80355JA
Descrizione:
CAP FILM 3.5UF 800VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 1.142" (29.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.240" L x 0.531" W (31.50mm x 13.50mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series ECWFG
Voltage Rating - DC 800V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 3.5 µF