ECW-H10123RHV
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECW-H10123RHV
Descrizione:
CAP FILM 0.012UF 3% 1KVDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.728" (18.50mm)
Tolerance ±3%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.256" W (18.00mm x 6.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECW-H(V)
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.012 µF