ECW-H10272JVB
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECW-H10272JVB
Descrizione:
CAP FILM 2700PF 5% 1KVDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.748" (19.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Series ECW-H(V)
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 2700 pF