ECW-H12683HVB
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECW-H12683HVB
Descrizione:
CAP FILM 0.068UF 3% 1.25KVDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±3%
Lead Spacing 0.689" (17.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.102" L x 0.492" W (28.00mm x 12.50mm)
Series ECW-H(V)
Voltage Rating - DC 1250V (1.25kV)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.068 µF