ECW-H16622RHV
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECW-H16622RHV
Descrizione:
CAP FILM 6200PF 3% 1.6KVDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
Tolerance ±3%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.906" L x 0.276" W (23.00mm x 7.00mm)
Series ECW-H(V)
Voltage Rating - DC 1600V (1.6kV)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 6200 pF