ECW-H20472RHV
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECW-H20472RHV
Descrizione:
CAP FILM 4700PF 3% 2KVDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.807" (20.50mm)
Tolerance ±3%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.906" L x 0.276" W (23.00mm x 7.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECW-H(V)
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 4700 pF