ECW-H6214HCC
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECW-H6214HCC
Descrizione:
CAP FILM 0.21UF 3% 630VDC RADIAL
In magazzino : 968
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.736" (18.70mm)
Tolerance ±3%
Lead Spacing 0.689" (17.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.815" L x 0.488" W (20.70mm x 12.40mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECW-H(C)
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 223V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.21 µF