ECW-HA3C102H4
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECW-HA3C102H4
Descrizione:
CAP FILM 1000PF 3% 1.6KVDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±3%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.701" L x 0.205" W (17.80mm x 5.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECW-H(A)
Voltage Rating - DC 1600V (1.6kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1000 pF