ECW-HA3C472HB
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECW-HA3C472HB
Descrizione:
CAP FILM 4700PF 3% 1.6KVDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.555" (14.10mm)
Tolerance ±3%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.701" L x 0.252" W (17.80mm x 6.40mm)
Series ECW-H(A)
Voltage Rating - DC 1600V (1.6kV)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 4700 pF