ECW-U1124KC9
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECW-U1124KC9
Descrizione:
CAP FILM 0.12UF 10% 100VDC 2416
In magazzino : 6582
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination Solder Pads
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.161" W (6.00mm x 4.10mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECW-U(C)
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case 2416 (6041 Metric)
Voltage Rating - AC 40V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.12 µF