ECY-39RC334KV
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECY-39RC334KV
Descrizione:
CAP CER 0.33UF 16V X7R 0612
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECY
Package / Case 0612 (1632 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.33 µF