ECY-39RH153KV
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
ECY-39RH153KV
Descrizione:
CAP CER 0.015UF 50V X5R 0612
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECY
Package / Case 0612 (1632 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.015 µF