ED1H221MPN0820E
Chinsan (Elite)
Prodotto No:
ED1H221MPN0820E
Produttore:
Chinsan (Elite)
Descrizione:
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 525 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series ED
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.05 A @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 220 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 105 mOhms