EDNF18250FIMBKQ
Panduit Corp
Prodotto No:
EDNF18250FIMBKQ
Produttore:
Panduit Corp
Descrizione:
STRONGHOLD MALE DISCONNECT, NYLO
Guida per l'utente
Insulation Fully Insulated
Tab Width 0.250" (6.35mm)
Tab Length -
Tab Thickness 0.032" (0.81mm)
Color Red
Terminal Type Standard
Contact Finish Nickel
Termination Crimp
Gender Female
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Wire Gauge 18-22 AWG
Series 25
Length - Overall 0.940" (23.88mm)
Insulation Diameter 0.145" (3.68mm)