EDSTL130/21
On Shore Technology Inc.
Prodotto No:
EDSTL130/21
Descrizione:
TERM BLOCK HDR 21POS VERT 5MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.079" (2.00mm)
Contact Tail Length 0.138" (3.50mm)
Ingress Protection -
Housing Material Polyamide (PA), Nylon
Header Orientation Vertical
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Contact Mating Finish -
Number of Levels 1
Current - UL 10 A
Screw Size -
Mfr On Shore Technology Inc.
Plug Wire Entry -
Contact Material Copper Zinc Alloy
Features -
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -30°C ~ 105°C
Positions Per Level 21
Number of Positions 21
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Black
Wire Strip Length -
Mounting Type Through Hole
Current - IEC -
Series EDSTL130
Type Header, Male Pins, Unshrouded
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.197" (5.00mm)