EDZ1110/16
On Shore Technology Inc.
Prodotto No:
EDZ1110/16
Descrizione:
TERM BLOCK PLUG 16POS 5.08MM
In magazzino : 90
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Features -
Wire Gauge or Range - mm² 2.5mm²
Wire Gauge or Range - AWG 10-22 AWG
Operating Temperature -30°C ~ 105°C
Positions Per Level 16
Number of Positions 16
Torque - Screw 0.5 Nm (4.4 Lb-In)
Termination Style Screw
Color Green
Wire Strip Length 7mm
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Current - IEC -
Series EDZ1110
Type Plug, Female Sockets
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.200" (5.08mm)