EDZ960/12
On Shore Technology Inc.
Prodotto No:
EDZ960/12
Descrizione:
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 7.62MM
Features -
Wire Gauge or Range - mm² 2.5mm²
Wire Gauge or Range - AWG 12-28 AWG
Operating Temperature -30°C ~ 105°C
Positions Per Level 12
Number of Positions 12
Torque - Screw 0.5 Nm (4.4 Lb-In)
Termination Style Screw
Color Green
Wire Strip Length 6mm
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Current - IEC -
Series EDZ960
Type Plug, Female Sockets
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.300" (7.62mm)