Omron Automation and Safety
Prodotto No:
EE-SX974P-C1
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
SENSOR OPT SLOT MODULE
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 20 mA |
| Response Time | 4µs |
| Sensing Distance | 0.020" (0.5mm) |
| Output Configuration | - |
| Sensing Method | Through-Beam |
| Mounting Type | Chassis Mount, M3 Screw |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 30 V |
| Series | - |
| Type | - |
| Package / Case | Module, Slotted |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Package | Bulk |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 50 mA |
| Base Product Number | EE-SX974 |