EEA-GA1C330B
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
EEA-GA1C330B
Descrizione:
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL
In magazzino : 949
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 65 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series GA-A
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 100.8 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 33 µF