EEC08DRYN-S93
Sullins Connector Solutions
Prodotto No:
EEC08DRYN-S93
Descrizione:
CONN EDGE DUAL FMALE 16POS 0.100
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 16
Color Blue
Contact Finish Thickness 100.0µin (2.54µm)
Read Out Dual
Contact Finish Tin
Flange Feature -
Contact Type Full Bellows
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Number of Positions/Bay/Row 8
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)