EEC2G125HQA401
Nichicon
Prodotto No:
EEC2G125HQA401
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.024" (26.00mm)
Tolerance -5%, +10%
Lead Spacing -
Termination Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.457" L x 0.453" W (37.00mm x 11.50mm)
Voltage Rating - DC -
Package / Case Rectangular Box
Voltage Rating - AC 400V
Mfr Nichicon
Capacitance 1.2 µF