EEC2G206HQA431
Nichicon
Prodotto No:
EEC2G206HQA431
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP FILM 20UF 400VAC QC TERM
In magazzino : 100
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Motor Run
Height - Seated (Max) 1.969" (50.00mm)
Tolerance -5%, +10%
Lead Spacing -
Termination Quick Connect, Disconnect
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.283" L x 1.339" W (58.00mm x 34.00mm)
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series EEC
Voltage Rating - DC -
Package / Case Rectangular Box
Voltage Rating - AC 400V
Mfr Nichicon
Capacitance 20 µF