EEC2G455HWNM05
Nichicon
Prodotto No:
EEC2G455HWNM05
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP FILM
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.339" (34.00mm)
Tolerance -5%, +10%
Lead Spacing 1.346" (34.20mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.457" L x 0.768" W (37.00mm x 19.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series EEC
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 400V
Mfr Nichicon
Capacitance 4.5 µF