EEE-0GA470SR
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
EEE-0GA470SR
Descrizione:
CAP ALUM 47UF 20% 4V SMD
In magazzino : 7542
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 34 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Ratings AEC-Q200
Series S
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 57.8 mA @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 47 µF