EEE-HA1HR10AR
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
EEE-HA1HR10AR
Descrizione:
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
Series HA
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.7 mA @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.1 µF