EEE-HBH470YAP
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
EEE-HBH470YAP
Descrizione:
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD
In magazzino : 2114
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.303" (7.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 63 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
Series HB
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 107.1 mA @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 47 µF