EEE-HP1H4R7P
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
EEE-HP1H4R7P
Descrizione:
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Bi-Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 23 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
Series HB
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 39.1 mA @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 4.7 µF