EEF-CX1C470R
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
EEF-CX1C470R
Descrizione:
CAP ALUM POLY 47UF 20% 16V SMD
In magazzino : 96081
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 40mOhm
Ratings -
Series SP-Cap CX
Type Polymer
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Ripple Current @ High Frequency 3.2 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 47 µF