EEF-HX1A470R
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
EEF-HX1A470R
Descrizione:
CAP ALUM POLY 47UF 20% 10V SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 40mOhm
Ratings -
Series SP-Cap HX
Type Polymer
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Ripple Current @ High Frequency 3.2 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 47 µF