EEF-UE0G221CR
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
EEF-UE0G221CR
Descrizione:
CAP ALUM POLY 220UF 20% 4V SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 220 µF