EEH-ZA1H330XP
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
EEH-ZA1H330XP
Descrizione:
CAP ALUM HYB 33UF 20% 50V SMD
In magazzino : 65377
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 240 mA @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 40mOhm
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
Series ZA
Type Hybrid
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.6 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 33 µF