EEH-ZC1E560P
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
EEH-ZC1E560P
Descrizione:
CAP ALUM HYB 56UF 20% 25V SMD
In magazzino : 5897
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 135 mA @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50mOhm
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C
Ratings AEC-Q200
Series ZC
Type Hybrid
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 900 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 56 µF