Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
EEU-EB2D101S
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.862
$1.862
10
$1.50195
$15.0195
50
$1.311
$65.55
100
$1.147125
$114.7125
500
$0.874019
$437.0095
1000
$0.764778
$764.778
2500
$0.737466
$1843.665
5000
$0.710144
$3550.72
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.866" (22.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 200 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 583 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Lifetime @ Temp. | 5000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| Series | EB-A |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.06 A @ 100 kHz |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 100 µF |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | EEU-EB |