EEU-ED2G470B
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
EEU-ED2G470B
Descrizione:
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL
In magazzino : 3277
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 336 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series ED-A
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 840 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 47 µF