EEU-FR1J101B
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
EEU-FR1J101B
Descrizione:
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL
In magazzino : 6753
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 532.7 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 761 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 100 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 63 mOhms