Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
EEU-FR1J101B
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.684
$0.684
10
$0.5016
$5.016
50
$0.40128
$20.064
100
$0.343995
$34.3995
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.551" (14.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Voltage - Rated | 63 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 532.7 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Lifetime @ Temp. | 6000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| Series | FR-A |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 761 mA @ 100 kHz |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 100 µF |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Impedance | 63 mOhms |
| Base Product Number | EEU-FR |