Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
EEU-FR1J471
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.3585
$1.3585
10
$1.07065
$10.7065
50
$0.92777
$46.3885
100
$0.80294
$80.294
500
$0.606651
$303.3255
1000
$0.535278
$535.278
2500
$0.499596
$1248.99
5000
$0.481754
$2408.77
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.063" (27.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Voltage - Rated | 63 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.496 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Lifetime @ Temp. | 10000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| Series | FR-A |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.995 A @ 100 kHz |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 470 µF |
| Package | Bulk |
| Impedance | 27 mOhms |
| Base Product Number | EEU-FR |