EEU-FR1J821B
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
EEU-FR1J821B
Descrizione:
CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL
In magazzino : 117
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.241 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series FR-A
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.988 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 820 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 24 mOhms