EEU-FS0J222
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
EEU-FS0J222
Descrizione:
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.432 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series FS-A
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.79 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 2200 µF
Package Bulk
Impedance 28 mOhms