EEU-FS1J681S
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
EEU-FS1J681S
Descrizione:
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.807" (20.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.61475 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.153 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 680 µF
Package Bulk
Impedance 29 mOhms