Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
EEU-HD1V222
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$2.413
$2.413
10
$1.9494
$19.494
50
$1.70088
$85.044
100
$1.48827
$148.827
500
$1.13392
$566.96
1000
$0.99219
$992.19
2500
$0.956745
$2391.8625
5000
$0.92132
$4606.6
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.063" (27.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Voltage - Rated | 35 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.26 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| Series | HD |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.449 A @ 100 kHz |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 2200 µF |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | EEU-HD |