EEV-FK2A101V
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
EEV-FK2A101V
Descrizione:
CAP ALUM 100UF 20% 100V SMD
In magazzino : 155
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 594.8 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
Series FK, Anti-Vibration
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 793 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 100 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 170 mOhms