EEV-FK2A221V
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
EEV-FK2A221V
Descrizione:
CAP ALUM 220UF 20% 100V SMD
In magazzino : 363
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 687.8 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
Series FK, Anti-Vibration
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 917 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 220 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 153 mOhms