EEV-HD1V4R7R
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
EEV-HD1V4R7R
Descrizione:
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 17 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series HD
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 28.9 mA @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 4.7 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 12 Ohms