EEV-TG1V102M
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
EEV-TG1V102M
Descrizione:
CAP ALUM 1000UF 20% 35V SMD
In magazzino : 21348
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 845 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 75mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Ratings AEC-Q200
Series TG
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.3 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1000 µF