Casa / Film Capacitors / EFDKA1AK405D102LH
minImg
EFDKA1AK405D102LH
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
EFDKA1AK405D102LH
Descrizione:
CAP FILM 4UF 10% 1000VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.213" (30.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.260" L x 0.630" W (32.00mm x 16.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 16.5 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series EFDKA
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 4 µF