Casa / Film Capacitors / EFDKA1CK805E154BH
minImg
EFDKA1CK805E154BH
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
EFDKA1CK805E154BH
Descrizione:
CAP FILM 8UF 10% 1200VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.654" L x 0.945" W (42.00mm x 24.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 12 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series EFDKA
Voltage Rating - DC 1200V (1.2kV)
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC -
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 8 µF